ŠPORTNI DOGODKI

STAREJŠI DEČKI OBČINSKI PRVAKI V ODBOJKI 19/20

IMG 5459S finalnim turnirjem, v organizaciji OŠ Bojana Ilicha, je bilo zaključeno letošnje občinsko prvenstvo starejših dečkov v odbojki. Pred navijaško bučnim občinstvom je prepričljivo prvo mesto osvojila ekipa starejših dečkov naše šole. Ves čas turnirja so naši odbojkarji (tradicionalno najmlajši na turnirju) prikazovali organizirano in zavidanja vredno tehnično raven odbojkarske igre. Premagali so vse tri nasprotne ekipe, osvojili prvo mesto, hkrati pa se tudi uvrstili na področno raven tekmovanja.
Ekipa: Nejc Najdič, Rok Krebs, Timo Klinger, Liam Klinger, Leon Predan, Vale Predan, Maksim Sladojević, Filip Podjavršek, Marko Hafner in Filip Krajnc.

Mentor ekipe: Džino Idžojtič

ČESTITAMO!

OŠBIJEVCI DRUGI IN TRETJI NA EKIPNEM PRVENSTVU OŠ V BADMINTONU 19/20

IMG 5446Na finalu področnega prvenstva osnovnih šol v badmintonu, ki je v organizaciji naše šole potekalo v torek, 14.1.2020, je sodelovalo 8 najboljših ekip mariborskih in okoliških osnovnih šol. Med finalisti sta bili tudi ekipi naše šole. Tekmovanje je potekalo v konkurenci kategoriziranih ter konkurenci nekategoriziranih tekmovalcev.

V konkurenci nekategoriziranih tekmovalcev je ekipa naše šole že osmo leto zapored stala na zmagovalnih stopničkah (osvojila je 2. mesto). Ekipa kategoriziranih tekmovalcev je uspeh dopolnila s 3. mestom. S strani udeležencev in sodnikov smo bili pohvaljeni tudi za brezhibno organizacijo tekmovanja.

Ekipa kategoriziranih: Gašper Bastič, Ela Železnik, Lira Pukl Verdel, Luša Wutt Pečovnik, Miha Lobnik in Rok Krebs.

Ekipa nekategoriziranih: Tinkara Ulrih, Hana Snežič, Žiga Dolinšek ter Nejc Najdič.

Mentor: Džino Idžojtič

BOR VRAN BENKOVIČ POSTAVIL 18 DRŽAVNIH REKORDOV V PLAVANJU

bor2Učenec 7.a razreda in član plavalnega kluba Branik Maribor, Bor Vran-Benkovič, je v tekmovalni sezoni 2019 postavil 18 državnih  rekordov v plavanju. Dosegel jih je v kategoriji mlajših dečkov do 12 let. Zadnjega, na 200 prosto, je dosegel v soboto, 20.12. na mitingu v Ljubljani.
Na različnih tekmovanjih je odplaval rekorde v kravlu, delfinu, prsni in mešani tehniki ter postal tudi 14 kratni državni prvak. Sedem rekordov je dosegel v 50 metrskih bazenih, ostale v 25 metrskih bazenih.
Letošnja sezona je bila za Bora izjemna, dosegel je namreč največ posamičnih rekordov v zgodovini slovenskega plavanja v posamezni kategoriji.
Še posebej veseli, da je Bor tudi odličen učenec.

Čestitamo!

BADMINTON POSAMEZNO 19/20 - ŽIGA, NEJC IN GAŠPER NA STOPNIČKAH

IMG 5404Na področnem posameznem prvenstvu v badmintonu, ki je potekalo v torek, 17.12.2019 v organizaciji naše šole, so tekmovali učenci mariborskih in okoliških osnovnih šol, ki so na občinskem tekmovanju osvojili prva tri mesta.
Naši učenci in učenke so na tekmovanju prikazali odlične igre in kar trikrat stali na stopničkah.
V kategoriji starejših dečkov so medalje osvojili naslednji naši učenci: Žiga Dolinšek (zlato), Nejc Najdič (srebrno) ter Gašper Bastič (bronasto). V kategoriji starejših deklic je odlično igro prikazala Ana Julija Ažnoh in osvojila 5. mesto. Vsi dobitniki medalj so se uvrstili na državno prvenstvo.

ČESTITAMO!

Odbojka za radovedne in nadarjene

IMG 3656V četrtek se je v mali telovadnici odvil športni dogodek za radovedne in nadarjene učence. Na vrsto je prišla odbojka, ki sodi med tradicionalne športe na naši šoli. Vadbe se je udeležilo šest učencev višje stopnje, ki so ob mentorstu učitelja športa Borisa Mujovića spoznavali glavne elemente, ki krasijo tole športno panogo. Dvourno druženje smo zaključili z igro tri na tri, kjer so učenci lahko pokazali vso svoje znanje. Vadba je bila polna zanimivih potez tako, da je čas hito minil. Učenci so bili na koncu nasmejani in veseli športnega druženja.

Več v spletni galeriji tukaj.

ODBOJKA - STAREJŠI DEČKI UVRŠČENI V OBČINSKO FINALE 19/20

1.MESTO ST. DECKI POLF. OBCIN 19 20

OŠBIJEVA ekipa starejših dečkov v odbojki je uspešno tekmovala na polfinalu občinskega prvenstvu osnovnih šol v odbojki za šolsko leto 19/20. Tekmovanje je potekalo v organizaciji naše šole. V konkurenci treh šolskih ekip (OŠ Leona Štuklja, OŠ Borcev za severno mejo in OŠ Bojana Ilicha) je naša ekipa premagala obe nasprotni ekipi in osvojila odlično prvo mesto. S tem dosežkom je naša ekipa starejših dečkov potrdila nastop na finalnem turnirju štirih najboljših občinskih ekip.

Ekipa: Nejc Najdič, Timo Klinger, Liam Klinger, Marko Hafner, Bor Vran Benkovič, Rok Krebs, Leon Predan, Valentin Predan, Maksim Sladojević, Mihael Zečević, Filip Podjavoršek in Filip Krajnc.